Inspirace, Šablony, Svatební hry, Tvořivý koutek

Svatební bingo

Svatební bingo je další hrou na prolomení ledů mezi hosty a jejich seznámení. Jak hru hrát včetně hrací karty ke stažení se dozvíš v tomto článku.

Najdi toho, kdo …

Tahle seznamovací hra má s klasickým Bingem společný jen název. Namísto čísel jsou v polích hrací karty napsané např. vlastnosti, zájmy, dovednosti, vzhled apod. vašich svatebních hostů. Chce to tedy trochu práce popřemýšlet nad tím, kdo jaký je.

hrací karta pro svatební bingo
Hrací karta s popisky hostů může vypadat například takto

Nikdo nic nevyhlašuje, ale je na jednotlivci, aby takového člověka mezi svatebčany našel a doplnil do kartičky jeho jméno.

Cílem je vyplnit celou kartu jmény a pak je jen na vás, jestli odměníte jen prvního nebo všechny, kteří hru úspěšně dohrají. Výhrou může být sladká odměna, lahvinka dobrého pití nebo třeba oběd s novomanželi. Fantazii se meze nekladou.

Příprava svatebního binga

Vytvoř si hrací kartu v Canvě nebo ve Wordu s políčky v počtu 9, 12, 16 nebo 24. Čím víc políček, tím větší obtížnost. Případně si můžeš níže stáhnout a vyplnit podle sebe předpřipravenou kartičku ve Wordu ve formátu A5 s 16 okénky.

Náhled předpřipravené hrací karty pro Svatební bingo

Vytištěné kartičky pak umísti na stoleček spolu s cedulkou s informacemi o co se jedná včetně motivační výhry, komu kartu odevzdat (ideálně svědkům) a propiskami. V případě, že chystáš i svatební noviny, můžeš hru umístit i do nich.

Hra je to dobrovolná, je dobré o ní informovat, ale ne hosty nutit. Ne každý si bude chtít hrát na detektiva. Zabavit může i děti, které už umí číst. Ale kdo ví, třeba bude motivace tak silná, že se budete divit, jak hravé svatebčany máte 🙂

Hledáš další inspiraci na svatební zábavu? Mrkni se do záložky Svatební hry.

Soubory ke stažení:

Písmo použité na kartičce se nazývá Architects Daughter a najdeš ho zdarma ke stažení na Google Fonts. Jak jej jednoduše dostat do Wordu se dočteš v mém návodu.

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂