Návody, Tvořivý koutek

Srdíčkománie: Návod na srdce z korku

Návod pro všechny milovníky vína, kterým se doma hromadí korkové špunty. Vyrob si z nich jednoduchou svatební dekoraci v podobě srdce z korku podle mého fotonávodu.

Kam dekoraci umístit

Korkové srdce se hodí na svatbu v rustikálním stylu. Využít se dá jako dekorace k zavěšení i jako ozdoba svatební tabule nebo koutku například s knihou hostů a vzkazy pro novomanžele.

Návod na srdce z korku

I když nejsi zrovna vinař, ale dekorace se ti líbí, požádej svou rodinu a známé, aby ti korkové zátky schovali nebo se dají za rozumný peníz sehnat korkové špunty na internetu v domácích a vinařských potřebách. Tak a teď hurá do tvoření.

Co budeš potřebovat

  • korkové zátky na víno ,
  • lepící tavnou pistoli,
  • předloha,
  • volitelné – vázací drátek na očko k zavěšení, stužka na ozdobení.

K vytvoření korkového srdce stačí tyto 3 věci

Jak na to

Vytiskni si nebo nakresli obrys srdíčka libovolné velikosti. Od toho se taky odvíjí počet korkových zátek. Já jsem jich na srdíčko o velikosti 16 cm využila 22 kusů.

Nejprve si nanečisto naskládej stejně vysoké zátky na obrys srdíčka. Pak je postupně začni slepovat tavnou pistolí. Lepidlem opravdu nešetři, aby to drželo nebo se ti to svou tíhou rozsype. Jestli chceš mít 100% jistotu pevnosti, můžeš si vystřihnout obrys srdce z kartonu, na které korkové zátky přilepíš nebo namísto obrysu vyplnit celé srdíčko.

Zátky si nejprve nanečisto připrav na šablonu

Jestli nemáš kupované zátky, nezapomeň na dírky od otvíráku, které by měly všechny směřovat na jednu stranu. Bohužel se někdy stane, že je dírka skrz celý špunt (já jich takto měla většinu), takže na to mysli už při otvírání vína 🙂

Postupně na každou zátku aplikuj pořádnou dávku lepidla

Na zavěšení srdíčka stačí přidělat očko z vázacího drátu, který jde lehce do korku zašroubovat.

K zavěšení stačí našroubovat očko z vázacího drátu

A hotovo. Srdíčko z korku můžeš nechat jen tak, nazdobit stužkou nebo nabarvit např. temperovými barvami.

Hotové korkové srdce postavíš na stůl nebo pověsíš na zeď

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂