svatebni_strom_otisky_ruky
Inspirace, Inspirace a tipy

10 tipů na tradiční i netradiční knihy hostů

Památek na svatbu není nikdy dost. Samozřejmě ti ji bude připomínat hlavně manžel, snubní prstýnek a krásné fotky až na věky věků. Jaké jsou ale další možnosti, které si můžete doma vystavit nebo si přečíst třeba na výročí svatby? Mrkni se na knihy hostů a jejich alternativy.

Klasické knihy hostů

Ke klasice patří knihy hostů s prázdnými listy. Koupit se dají různé druhy vazeb, s bílými nebo černými stránkami. Prázdné stránky svatebčané zaplní svými vzkazy a radami do manželství. Výhodou je velký prostor.

Aby byla kniha ještě veselejší, můžete si zapůjčit nebo koupit instantní foťák a nechat hosty, aby se vyfotili a fotku do knihy nalepili. Ideální jsou na to samolepicí růžky nebo samolepky. K tomu jim přidejte i hromádku ozdůbek na scrapbooking a uvidíte, jak se kreativně vyřádí.

Knihu hostů na přání s iniciály a datem svatby i bez v různých variantách najdete
v e-shopu Svatební diář
zdroj: svatebni-diar.cz

Na naší svatbě jsme dostali knihu hostů jako překvapení, které zorganizovali svědci. Všichni svatebčané dostali po obědě lísteček s textem, že se mají jít vyfotit s něčím, co patří novomanželům. Nejvíce v permanenci byla nečekaně naše dcera :-). Fotku pak vlepili do knihy a napsali nám tam vzkaz. Úžasný a originální dárek, který nám vždycky vykouzlí úsměv a mě dojme, protože ty fotky jsou fakt skvělé.

Poskládejte si puzzle

Milujete puzzle? Nechejte svatebčany taky jedno poskládat. Každý podepíše jeden dílek a buď jej přidá do skládačky nebo vhodí do krabičky a vy si pak poskládáte puzzle doma. Koupit se dá klasické kartonové prázdné puzzle nebo ze dřeva v různých tvarech. Použít můžete i puzzle z vlastní fotky, kde se hosté podepíšou na zadní stranu.

Kniha hostů v podobě puzzle z e-shopu Mojeparty.cz
zdroj: Mojeparty.cz

Jedinečný fotoobraz

Nechejte si ve velkém formátu vytisknout oblíbenou fotografii vás dvou, na které je dostatečný prostor na podpisy od svatebčanů a postavte ji třeba na malířský stojan. Druhou variantou je menší fotografie přilepená na velkém plátně, kolem které budou hosté psát své vzkazy.

Kartičky na vzkazy pro novomanželé

Další možností jsou připravené kartičky na vzkazy pro novomanželé. Můžeš si je vyrobit ve vlastním designu s předtištěným textem, který svatebčané doplní. Jak dlouho vás znají, jak se bavili, čím přijeli, co vám do života přejí, kam máte jet na svatební cestu, jak oslavit výročí – možností je spousty. Použít můžeš i hotové kartičky, které jsem vyrobila.

Připravit můžeš i prázdné papírky a dát svatebčanům větší prostor ke kreativitě. Vzkazy pak vhodí do krabičky, truhličky nebo láhve.

Co třeba vzkaz v láhvi? Nazdobená karafa z IKEI s visačkou z domácí keramické hmoty
zdroj: vlastní foto

Svatební obrazy

Pod svatebním obrazem se ti jako první asi vybaví svatební strom. Motivů je dnes ale mnohem více – kola, balónky, auta, zvířata, prostě cokoliv. Obraz může být tištěný na papíře, plátně, vyřezávaný z vinylu nebo ze dřeva.

Velký výběr tvarů a velikostí svatebních stromů na plátně i s rámem najdete
v e-shopu Svatební diář
zdroj: svatebni-diar.cz

Na tištěných obrazech zanechají svatebčané svůj otisk prstu pomocí razítkovacích polštářků s podpisem.
U dalších tipů je prostor i pro krátké vzkazy například na dřevěná srdíčka či korkové zátky, které pak vhodí do rámu. Zajímavé jsou i obrazy nebo písmena z korkových zátek na podpisy.

Parádu doma udělají i tyto dřevěné knihy hostů s roztomilými srdíčky, na kterých nechají svatebčané svůj vzkaz. Najdete je v e-shopu Moje párty.
zdroj: mojeparty.cz

Využijte dary přírody

Pokud dáváš přednost přírodním dekoracím, svatebčané se můžou podepsat na dřevěnou kulatinu nebo se vydej k vodě na sběr oblázků (případně do stavebnin), které hosté popíšou lihovým fixem a vhodí do vázy. Nebo máš doma plno mušlí z dovolené u moře? I ty se dají využít stejně, jako kamínky.

Tajemství v obálce

Jestli chceš uchovat tajemství vzkazů před zvědavými svatebčany, můžeš si vytvořit knihu hostů z mini obálek. Vlepit se dají do klasické knihy hostů nebo na plátno, kde se dají uspořádat do různých tvarů např. srdce.

Domaluj si svého svatebčana

U této knihy hostů se asi každý trochu zdrží, než se nakreslí. Na papíře nebo plátně jsou předtištěné postavy podle počtu hostů a každý si svou postavičku dokreslí jako sebe a přidá svůj vzkaz.

TIP: Nezapomeň napsat svatebčanům instrukce, co se po nich vůbec chce a umístit knihu hostů na viditelné místo, případně na něj prostřednictvím svědků upozornit.

Ta pravá slova

Tady hraje hlavní roli slovník, ve kterém svatebčané vyberou slova, které vás vystihují nebo souvisí se svatbou a napíšou k tomu vzkaz. Pro lepší orientaci v hledání se hodí přidat i barevné štítky.

Nechejte si podepsat cokoliv, co vás vystihuje

Dekorace, nábytek, láhve alkoholu, nádobí, oblečení, vánoční ozdoby, věž Jenga, sportovní náčiní – jestli chceš něco netradičního a osobního, využij jako knihu hostů něco, co je spojeno s vašimi koníčky.

Jste vášniví cestovatelé? Posbírejte podpisy a třeba i tipy, kam si zajet na globus, atlas nebo mapu světa.

Globus jako svatební kniha hostů pro milovníky cestování
zdroj: Mojeparty.cz

Máte rádi hudbu? Nechejte si podepsat kytaru (či jiný hudební nástroj), vinylovou desku nebo noty vaší oblíbené písničky.

Jak vidíš, možností je opravdu hodně, stačí si jen vybrat. Kopec inspirace najdeš na Pinterestu, kde jsem výše zmíněné tipy připíchla na nástěnku.

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂