susenky_vykrajovatka_na_prani_svatebni_motivy
Inspirace, Inspirace a tipy

Chutné a voňavé dárky nejen pro svatební hosty s originálními vykrajovátky na přání

Přemýšlíš, jakou drobností vlastní výroby potěšit svatebčany a chceš něco originálního? Co takhle voňavý balíček sušenek, perníčků nebo mýdla se vzorem podle vlastního návrhu. S vykrajovátky na přání vytvoříte chutné, voňavé a originální dárky, které nebude mít nikdo jiný. S Petrou Barešovou, tvořivou duší a zakladatelkou Vykrajovátek na přání, ti představíme, co vše se dá s vykrajovátkem na míru pro svatbu vykouzlit.

Od koníčku k vlastní výrobě aneb rozhovor s Petrou Barešovou

Petro, co Vás dovedlo k tvoření vlastních vykrajovátek?

K vykrajovátkům jsem se dostala přes můj velký koníček, keramiku. Sháněla jsem originální vykrajovátka, která bych využila pro své tvoření. Na trhu jsem ale nenašla nic, co by přesně splňovalo mé představy.

Nakonec jsem poprosila přítele, aby mi je vyrobil. Fungovala skvěle a tak jsem přemýšlela, kde by ještě našla uplatnění. Vyzkoušela jsem je při pečení, přidala se trocha štěstí a Vykrajovátka na přání byla na světě.

Jak vykrajovátka fungují? Můžu použít jedno na více materiálů jako těsto, mýdlová hmota, keramika, textil nebo je pro každý materiál zvlášť?

Naše vykrajovátka vždycky vyrábíme ze dvou propojených částí, protože se s nimi daleko lépe pracuje. Mohou tedy sloužit pouze jen jako razítko, nebo naopak jen jako vykrajovátko bez motivu, třeba pro spodní část lineckého cukroví.

Ale z hygienických důvodů bych doporučovala mít vykrajovátka dvě – jedno na pečení a druhé pro kreativní tvoření. Naše vykrajovátka mají skvělou přednost, a to materiál, z kterého jsou vyrobeny. Jedná se o tzv. BIOplast, který je kompostovatelný. Tento materiál má své limity. Vydrží maximálně do teploty 50°C, proto je třeba mít toto na paměti především při kreativním tvoření.

Vykrajovátka na přání se svatebními motivy

Kolečka, srdíčka, kytičky, tlapičky – jsou nějaké tvary vykrajovátek, které nejdou vyrobit nebo si můžou zákazníci vymyslet cokoliv?

Zákazníci si mohou vymyslet jakýkoliv tvar, snažíme se maximálně vyhovět přáním našich zákazníků, ale někdy to je trochu i o kompromisu. Nicméně spíše doporučujeme vykrajovátka dělat v jednodušších tvarech a více popustit kreativitu u motivů. S jednoduššími tvary se lépe pracuje a zákazníci tak nestráví hodiny v kuchyni.

Jak funguje objednávka vykrajovátka s vlastním designem? Stačí vyfocený obrázek nakreslený na papíře nebo musí být návrh vytvořený v grafickém programu?

Pro zakázkovou výrobu nám pouze stačí návrh nakreslený rukou, ideálně klasickou fixou. Pro nevěsty však máme připravenou celou řadu našich originálních motivů, kde podle jejich přání upravíme text. Objednávky probíhají jednoduše přes objednávkový formulář na našich webových stránkách, kde zákazníci najdou vše potřebné.

Jak dlouho trvá vyrobit vykrajovátka na míru, s jakým předstihem je třeba objednávat?

Pokud si zákazník vybere z naší galerie, tak je naší snahou expedovat vykrajovátka do 5 pracovních dní. V případě vlastních návrhů jsou to zpravidla 2 týdny od odsouhlasení konečného návrhu. Doporučujeme však zákazníkům provést objednávky co nejdříve, protože přeci jen jsme pořád malá rodinná firma a neradi bychom zakázky odmítali z kapacitních důvodů.

A co nevěsty, které pečení neholdují, ale chtěli by mít své originální sušenky nebo cukroví. Máte pro ně nějaké řešení?

Ano, máme, protože kromě vykrajovátek si u nás mohou také objednat i sušenky se svými motivy. Po domluvě můžeme sušenky připravit do jednotlivých balíčků s mašličkou. Vybrat si mohou z několika druhů, nejoblíbenější jsou sušenky s pravou vanilkou, kakaové nebo s jahodovou příchutí. Nevěsty, které mají zájem o naše sušenky, si u nás mohou objednat jejich ochutnávku a pro svůj svatební den si vybrat ty, které jim nejvíce budou chutnat.

Máslové sušenky se svatebními motivy před cestou do trouby

Jaké jsou Vaše tipy na použití vykrajovátek pro svatbu?

Je spousta možností, jak vykrajovátka využít pro svatbu a samozřejmě meze kreativity se nekladou. Naše vykrajovátka skvěle fungují na linecké cukroví a sušenky. Nádherně také vynikají na fondánu nebo marcipánu. Proto je nevěsty nejčastěji využívají jako součást sladkého baru, nebo připraví sáček sušenek jako malý dárek a poděkování pro svatebčany. Krásně vypadá i jedna větší sušenka zabalená v celofánovém sáčku s mašličkou. Sušenky však mohou být i součástí svatebního oznámení případně kartičky s obědovým menu.

Nejčastěji se pro svatební účely používají vykrajovátka se jmény, iniciály či datem svatby. Svatební vykrajovátka se dají použít i pro kreativní tvoření a různé dárky, třeba mýdla s iniciály a různé keramické drobnosti. Například velmi originálně vykrajovátka použili jedni z našich zákazníků – pro svoji svatbu si připravili rodinný znak, který pak i kromě jiného s pomocí našich vykrajovátek obtiskli na lněné svatební šaty a košile.

Máte nějaký osvědčený recept na sušenky, který nikdy nezklame?

Všechna vykrajovátka máme odzkoušena na lineckém cukroví, recept na ně najdou zákazníci na našich webových stránkách. Na sušenky však recepty neprozrazujeme, je to naše malé know-how. 😊

Sušenky se svatebními vykrajovátky na přání v akci
Zdroj: archiv Vykrajovátka na přání

Otestováno na vlastních sušenkách

A protože je vždycky lepší důkaz místo slibů, měla jsem možnost si vykrajovátka vyzkoušet, za což Petře děkuji. Použila jsem je nejen na máslové sušenky, ale také na doma vyrobenou keramickou hmotu a na mýdlo.

Hotové máslové sušenky se svatebními motivy vykrajovátek na přání – prostě k nakousnutí
Sušenky jako dárek pro svatební hosty

Pracovalo se s nimi skvěle a baví mě jejich všestranné využití. Výsledky můžeš posoudit sama, že se jedná opravdu o originální dárečky nejen na svatbu. Osobité sušenky s vlastním motivem si můžeš upéct na Valentýna, výročí nebo jen tak pro radost, když na ně budete mít chuť.

domaci_keramicka_hmota_vykrajovatka_s_razitky
Použití vykrajovátek na domácí keramické hmotě jako svatební dekorace
Originální mýdla s vykrajovátky na přání

Na máslové sušenky jsem použila tento recept. Těšit se můžeš i na fotonávody na výrobu keramické hmoty a mýdla. Vyrobit si tak můžeš nejen dárky pro hosty, ale i svatební dekorace na stůl, jmenovky apod.

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂