darkovy_balicek_se_srdickem_na_lavicce
Inspirace, Inspirace a tipy, Šablony

Tipy na jedlé i nejedlé dárky pro svatební hosty

Přemýšlíš nad tím, jakou milou pozornost zvolit jako poděkování svatebčanům? Klasikou jsou svatební výslužky, ale možností je mnohem více. Mrkni se na mé tipy na dárky pro svatební hosty a jako bonus si můžeš pro vlastní tvorbu stáhnout šablony na visačky ve 2 variantách.

Jak je to s dárky pro svatební hosty

Tradičně se dávaly svatebčanům jako poděkování za jejich účast výslužky, které dostali při odchodu. V posledních letech však klasické výslužky nahrazují jiné drobné dárky, ať už jedlé, praktické nebo dekorační. Některé jde použít i jako jmenovky a máš tak o starost méně.

Samozřejmě, nic není povinnost a pokud se rozhodnete, že žádné dárky dávat nebudete, svět se nezboří. Jestli ale hledáš inspiraci, můžou se ti hodit moje tipy.

Klasické výslužky

Pod klasickou výslužkou si představ krabičku s cukrovím a dalšími sladkými dobrotami, nějaký ten koláček, případně kouskem vašeho svatebního dortu, pokud zbude. Záleží na velikosti krabičky a vaší štědrosti.

Na takový typ dárku tedy budeš potřebovat koupit krabičky, které najdeš v různých tvarech, barvách a velikostech. Pokud chceš mít vymazlený každý detail, nechej si udělat vaše osobní krabičky na výslužky.

Stylové krabičky na výslužky poskládané do dortu najdeš v e-shopu Svatební diář.
zdroj: svatebni-diar.cz

Něco dobrého na zub

Kdo by odolal nějaké té dobrotě. Ať už v podobě drobností jako jsou žvýkačky, bonbony, mandličky, čokoládové pralinky nebo mini čokoládky, tak v podobě větších pochoutek jako je marmeláda, med, chutney, pečený čaj, rillettes (domácí paštika), lískooříšková pomazánka, ořechy v medu, sušenky nebo perníčky.

Bonbóny a čokoládová srdíčka pro ještě sladší den pořídíte v e-shopu Moje párty
zdroj: mojeparty.cz

Spoustu těchto dobrůtek si vyrobíš i sama, receptů je plný internet, případně máš mamču, babičku, tetičku, kamarádku, která dělá výborné marmelády nebo peče luxusní perníčky? Využij toho. Pokud budeš chtít rozdávat med, doporučuji jej koupit přímo od včelaře.

TIP: Pokud se rozhodneš pro vlastní výrobu dárků jako jsou med, marmeláda, rillettes a podobně, jsou velikostně ideální skleničky od Opočenského jogurtu. Pokud jich potřebuješ hodně, zapoj do jejich konzumace celou širokou rodinu a přátelé 🙂

Tekuté dárky

Oblíbené jsou taky dárky tekuté, a to jak v podobě alkoholu jako je ovocná pálenka, likér, víno nebo šampus, tak i bezalkoholové varianty jako domácí sirup nebo ochucený olivový olej.

U mini verze lahví 0,33 ml by měl každý dostat svou lahvičku. Rozhodneš-li se pro klasickou „sedmičku“ například vína, postačí ji dát do páru. Vytvořit si můžeš i vlastní etikety nebo si je nechat vyrobit. Máš mezi svatebčany abstinenta a chceš rozdávat alkohol? Zvol pro něj vhodnou alternativu, určitě ho tím potěšíš, existuje i víno nebo šampus bez alkoholu.

TIP: Malé lahvičky pro vlastní sirup, víno, olej nebo pálenku seženeš za pár peněz v domácích potřebách, ale i v Pepcu nebo Kik.

Voňavé dárky

Praktickým a voňavým dárkem může být mini mýdlo různých tvarů, barev a vůní (návod, jak si jej vyrobit najdeš tady), případně další relaxační drobnosti jako šumivé koule do koupele, sůl do koupele, vonný pytlíček s bylinkami nebo svíčky.

Dekorační a praktické dárky

Dárky trvanlivějšího charakteru, které budou milou vzpomínkou na váš svatební den, dokud budou sloužit. K typicky praktickým dárkům tak patří propisky a tužky, které svatebčané využijí například i při vyplňování vzkazů pro novomanželé, magnetky nebo v parných letních dnech vějíře.

Propisek a tužek není nikdy dost. Pořídit je v různých barvách s vašimi jmény a datem svatby můžeš v e-shopu Svatební diář.
zdroj: svatebni-diar.cz

Milou upomínkou jsou i mini květináče se sukulenty nebo jen s připravenými semínky bylinek (např. levandule, máty či meduňky).

Cedulky na dárky pro svatebčany

Budeš se pouštět do vlastní výroby dárků pro svatebčany? Potom se ti můžou hodit cedulky s milým textem. Připravila jsem pro tebe dvě grafické varianty těchto cedulek s 10 různými nápisy, které se hodí jak na jedlé, tak i nejedlé dárky.

Ukázka cedulek na dárky pro svatebčany

Štítky jsou ve Wordu, kde si je můžeš doplnit vlastním textem např. vaše iniciály a datum svatby. V jednom souboru jsou všechny varianty textů v daném grafickém provedení, stačí si vybrat cedulky, které chceš a zbytek můžeš smazat.

Cedulky zavěsíš na provázek nebo je vytiskneš na samolepicí papír a přilepíš. Na obrázku níže vidíš všechny tři možnosti umístění na skleničku s medem.

Štítky můžeš umístit hned třemi způsoby – pověsit nebo přilepit třeba na skleničku
se zdravým medem.

Soubory ke stažení:

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂