karticky_s_ukoly_pro_nevestu
Inspirace, Rozlučka se svobodou, Šablony, Tvořivý koutek

Hry na rozlučku se svobodou na doma i do terénu

Prolomit ledy a rozproudit zábavu mezi účastníky rozlučky můžeš pomocí her a zábavných úkolů pro nevěstu i ostatní. Z hlubin internetu a vlastní zkušenosti jsem dala dohromady 27 tipů na hry na rozlučku se svobodou, kterýma se pobavíte doma nebo v terénu. Najdeš tady i kartičky s úkoly pro nevěstu a hrací kartu pro další hru ke stažení zdarma.

Zábava pro každého

Jestli hledáš, jak se zabavit na rozlučce se svobodou než jen pouhým povídáním, tak jsi tady správně. Dala jsem dohromady tipy na rozlučkové hry od nás i ze zahraničí, ze kterých si vybere snad každý – od těch co preferují poklidnou zábavu, až po vyznavače bláznivých her a úkolů.

Vždycky vybírejte takové aktivity, o kterých víte, že nebudou nevěstě vadit. Pokud neholduje alkoholu nebo je těhotná, vyhněte se opíjecím hrám nebo je nějak modifikujte. Hlavním cílem her je se přece pobavit a necítit se trapně, takže jako správné kámošky víte, jestli je něco pro nevěstu nepříjemné nebo je pro každou srandu.

Některé hry jsou vyloženě o tom, jak se poměrně rychle dostat „do nálady“, jiné jen o získání nejvyššího počtu bodů, za které pak vítěz může dostat nějakou drobnou odměnu (např. sladkost, láhev vína, balzám na rty, náramek aj.).

Nevěstu, která splní dané úkoly, můžete postupně obdarovat rozlučkovými nezbytnostmi, ať to nemá úplně zadarmo.

Mrkni se taky na rady, jak uspořádat dámskou rozlučku se svobodou včetně tipů na program i dárky pro nevěstu.

dámská rozlučková párty s alkoholem
Hry, ve kterých hraje roli alkohol na uvolnění nálady. I takové tady najdete.
Zdroj: Pixabay.com

27 tipů na hry na rozlučku se svobodou

1. Jak dobře znáš nevěstu

Nenásilná hra, při které nevěsta zjistí, jak dobře jí její kamarádky znají. Každá účastnice rozlučky dostane kartičku s otázkami o nevěstě, na které musí odpovědět. Pro kontrolu pak na otázky nahlas odpoví nevěsta. Za každou správnou odpověď je 1 bod a vyhrává ta, která má nejvíce správných odpovědí.

Příklady otázek:

Jakou barvu očí má nevěsta?
Kdy má nevěsta narozeniny?
Čeho se nevěsta nejvíce bojí?
Jaké je její nejoblíbenější jídlo?
Jaká bylo její první zaměstnání?

Jaký je její oblíbený herec/zpěvák?
Jak se jmenuje její domácí mazlíček?

Kde jí její nastávající požádal o ruku?
Jaká je její oblíbená barva/písnička/film?
Kde se nevěsta seznámila se svým nastávajícím?
Jak se jmenoval první kluk, se kterým nevěsta chodila?

2. Veselé historky s nevěstou

Každá kamarádka napíše na papírek nějakou veselou příhodu, kterou spolu s nevěstou zažily. Nevěsta pak má za úkol historky nahlas přečíst a uhodnout, kdo ji napsal. Pokud neuhodne, musí si dát panáka, když uhodne, pije autor historky.

3. Jak dobře se znají budoucí novomanželé

Další z her, která pro změnu prověří, jak se vlastně budoucí novomanželé znají a taky dostane nevěstu do nálady. Na stejnou sadu otázek odpoví nejdříve budoucí manžel – buď odpovědi napíše nebo ještě lépe nahraje na video. Potom na tyto otázky na rozlučce odpovídá nevěsta. Za každou rozdílnou odpověď si musí nevěsta dát panáka. Osobně odzkoušeno na jedné rozlučkové párty a byla to fakt zábava.

Příklady otázek:

Co se ti na nevěstě líbí nejvíce?
Jaká je oblíbená barva nevěsty?
Kdy a kde jste měli první rande?
Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo?
Jaká je ženichova oblíbená barva?
Kdo jako první začal mluvit o svatbě?
Jaký nevěstin zvyk ti nejvíce leze na nervy?

Jaká je tvoje představa romantického večera?
Na jakém nejzajímavějším místě jste měli sex?
Jaké je nejhorší jídlo, které kdy nevěsta uvařila?

Jaký tvůj zvyk si myslíš, že nevěstě nejvíce leze na nervy?

4. Napij se ten, kdo …/Nikdy jsem ….

Stará dobrá párty hra, která prolomí ledy doma i v baru a ještě se dozvíte, co jste třeba o kamarádkách nevěděla. Princip u obou her je podobný, proto je dávám do jednoho bodu. Všichni mají svou skleničku s drinkem a postupně každá řekne větu, která začíná „Napij se ten, kdo …“ nebo „Nikdy jsem …“ a doplní ji. Všichni se tak prostřídají a hrát můžete, jak dlouho budete chtít a bude co pít.

U „Napij se ten, kdo …“ pijí všichni, na které to sedí. Například: Napije se ten, kdo má narozeniny v červnu/má doma kočku/je single/má dítě/je blond/bude se vdávat apod.

Hra „Nikdy jsem …“ funguje opačně, a to že pijí všichni ti, kdo s danou situaci mají zkušenost. Například: Nikdy jsem nechodila s mladším klukem/neměla sex v přírodě/nebyla za školou/nedostala pokutu apod.

5. Selfie challenge

Zábava po celou dobu rozlučky, ze které ještě zbude něco na památku. Jednotlivci nebo týmy dostanou seznam fotek, které mají pořídit. Ať už za použití foťáku v mobilu nebo můžete použít i instantní foťáky a fotky pak rovnou nalepit a vytvořit vtipnou rozlučkovou fotoknihu nebo obraz, jako dárek pro nevěstu.

Tipy na fotky: fotka s vousatým mužem, fotka na pánských záchodech, vyfotit se s barmanem/DJ, fotka se skupinou mužů, fotka při tanci na parketu nebo na stole, fotka s drinkem atd.

6. Kalhotky pro nevěstu

Každá kamarádka koupí nevěstě kalhotky – nemusí být podle vkusu nevěsty, čím bláznivější, tím lepší. Ty se pak dají tajně na jednu hromadu a nevěsta má za úkol uhodnout, od koho dané kalhotky dostala.

Vybrat nějaké pěkné prádélko můžeš například v tomto e-shopu.

7. Svatební šaty z toaleťáku

U téhle hry se vyřádí všechny kreativní duše. A bude k tomu potřeba jen pár rolí toaletního papíru. Každá účastnice dostane svou ruličku toaleťáku, ze které má za úkol vykouzlit „svatební šaty“. Odbornou porotou bude nevěsta, která vybere ten nejpovedenější model.

Kdo vytvoří ty nejkrásnější svatební šaty z toaletního papíru 🙂
Zdroj: Pixabay.com

8. Módní přehlídka

Aby nevěsta nebyla ochuzena o roli módní návrhářky a modelky, dostane za úkol vytvořit si z několika propriet šik model. Ideální je tak již zmíněný toaletní papír, balící papír, alobal, lepící páska, podvazek, korunka, závoj, šátek nebo šála, apod.

9. Kreslení portrétu budoucího manžela

Na tuhle krátkou zábavu stačí papír a tužka. Nevěsta musí v časovém limitu 2 minut nakreslit portrét svého budoucího manžela. Lehčí varianta je kreslení rukou, těžší varianta, a nepochybně zábavnější, je kreslení pusou. Portrét se pak může zarámovat a předat snoubenci.

10. Strč párek do díry

K téhle hře bude potřeba šňůrka, párky, láhve nebo vyšší úzké skleničky a trocha zručnosti. Párky se přivážou na šňůrku a druhý konec si soutěžící zadělají na pásek nebo na kalhoty. Láhve jsou postavené na zemi. Cílem hry je dostat párek do sklenice pouze pohyby boky a nohou, aniž by se převrhla. Vyhrává ten, kdo „zasune“ párek jako první.

11. Polib svého idola

Připravte si plakát nebo fotku celého těla vytištěnou alespoň na formát A3 například s oblíbenou nevěstinou mužskou celebritou nebo pěkným chlapíkem. Pak už bude potřeba jen šátek nebo šála na zavázání očí a rtěnka. Cílem hry je dát polibek poslepu na plakát a přiblížit se co nejblíže partiím buď obličej nebo rozkrok.

12. Tref se nálepkou do terče

Tahle hra má stejný princip jako předchozí s tím rozdílem, že máte k dispozici několik nálepek pusinek nebo pinďourů a musíte se poslepu trefit do terče. Tohle mi připravily holky na mé rozlučce a musím říct, že jsme se u toho fakt pobavily. Rozhodně doporučuji zařadit do pozdějších hodin, kdy už je uvolněná atmosféra. Hra lze přímo koupit v několika variantách, najdete to například na Ali tady. V sadě je plakát, nálepky a škraboška.

13. Hledání prstenů

Další hra pro domácí dámskou jízdu. Organizátor (nevěsta nebo svědkyně) schová po celém bytě prstýnky (například dětské plastové, pouťové nebo klidně vystřižené z papíru). Ostatní mají za úkol je najít. Kdo najde nejvíce prstýnků, vyhrává nějakou drobnost.

14. Bra pong – tref se do podprdy

Asi už jste někdy hráli nebo minimálně viděli ve filmu hrát tzv. beer pong, kdy se dva týmy proti sobě strefují pingpongovým míčkem do kelímků s pivem a vodou. Tak pro potřeby dámské párty někdo vymyslel tzv. bra pong, tedy trefování pingpongovým míčkem do podprsenek zavěšených na desce nebo kartonu. Ideálně, aby každá podprsenka měla jinou velikost košíčků, podle toho jsou pak rozdělené body.

Hrát můžou jak jednotlivci, tak týmy, podle toho, kolik vás bude. Každý má 3 hody míčkem. Odlehčená verze je jenom na body s tím, že vyhrává nějakou cenu ten, kdo má nejvíce bodů. Druhou možností je zapojit do hry alkohol. Ten kdo má v kole nejméně bodů, tak se musí napít.

15. Alkoholová ruleta

Kdo by neznal ruletu. Ideální hra na rozjetí zábavy. Koupit se dá rovnou opravdová ruleta s panáky, ale lehce si takovou „provizorní“ ruletu vytvoříte i v domácích podmínkách. Stačí mít několik panáků, sklenic nebo kelímků (min. 16), láhev a k tomu několik druhů pití.

Do jednotlivých skleniček nalijte tekutiny – nemusí se jednat jen o alkohol (někde můžete nalít vodu, džus, colu, aj.), a rozmístěte do kruhu. Pak už jen stačí uvnitř kruhu roztočit láhev a kam ukáže hrdlem, toho se musí dotyčný napít.

16. Házení kroužků

Házení kroužků na kolíky je taky klasickou a oblíbenou venkovní zábavou. Ale pokud zrovna nevlastníte přímo výbavu pro tuhle hru, tak nezoufejte. Nahradit se dají například láhvemi od vína nebo piva a kroužky vytvořit např. z drátu.

Zahrát si můžete i na „jednorožce“ s touhle specialitou přímo na dámskou rozlučku se svobodou, která se objevila i na té mojí.

17. Pohřbívání minulosti

Tohle jsem zažila na rozlučce kamarádky a je to takový pěkný rituál pro loučení se svobodou. Od kamarádek dostala papír s fotkami svých bývalých partnerů, zavařovací sklenici a lopatku. Fotku měla za úkol zapálit a sklenici s popelem zakopat do země (ideálně na vlastním pozemku).

18. Společenské hry

Pokud plánujete domácí párty, tak určitě nezklamete ani zapojením klasických společenských her jako jsou Activity, Party Alias, Twister nebo obyčejné karty. Ideální pro vyznavače poklidné zábavy bez alkoholu.

19. Balónky se servisem pro nevěstu

Pro tuhle hru jsou potřeba balónky – podle počtu hostů, papírky, tužka a šipka s ostrým hrotem. Každá z kamarádek napíše na papírek nějakou službu, kterou pro nevěstu vykoná (např. pomoc s jarním úklidem, s pečením cukroví, pohlídání dítěte) a ten pak strčí do balónku. Balónky se zavěsí a nevěsta má pak např. 3 pokusy na prasknutí balónku házením šipky. Ten, čí balónek s úkolem nevěsta praskne, jí musí úkol splnit.

20. Básničky o nevěstě

Něco pro ty, co mají básnické střevo. Každá kamarádka si připraví na rozlučku básničku o nevěstě, kterou jí pak přečte. Další variantou může být vytvoření básniček na místě, které musí obsahovat určitá slova, ideálně týkající se svatby, které pak nevěsta vyhodnotí.

21. Puzzle z fotky

Připravte pro nevěstu puzzle například z fotky jejího budoucího manžela. Ta jej musí v nějakém časovém limitu poskládat. Nezapomeňte fotku pořádně rozstříhat, ať to nemá moc jednoduché.

puzzle jako hra na rozlučku
Vytvořte pro nevěstu puzzle z fotky jejího snoubence.

22. Sběr podpisů

Nevěsta dostane tričko např. s nápisem Nevěsta a fix na textil. Během večera po cestě do baru i v něm musí na triko posbírat určitý počet podpisů. Je na vás, jestli jen od chlapů nebo od obou pohlaví.

23. ZOO bar tour

Chystáte se vyrazit slavit do víru velkoměsta? A proč zůstat jen na jednom místě, když jich můžete navštívit několik. Přichystejte pro nevěstu ZOO bar tour. Dopředu vyberte ve městě bary a restaurace, které mají v názvu nějaké zvíře (např. U Jelena, Zlatý lev, U Kocoura, apod.). Nevěstě pak předejte mapku města a indicie např. obrázky jednotlivých zvířat a musí uhodnout, kam společně vyrazíte. V každém podniku si pak dejte panáka a pokračujte dál.

24. Úkoly pro nevěstu

Ideální hra do baru, kdy nevěstě nachystáte úkoly, které musí splnit. Za každý splněný úkol jí pak můžete odměnit dárkem v podobě podvazku, placky, šerpy, trička, korunky se závojem, svůdné košilky a další rozlučkové nezbytnosti.

Protože jsem na jednu rozlučku nedávno připravovala pár kartiček s úkoly pro nevěstu, dávám je tady do pléna ke stažení na konci článku, třeba se budou někomu hodit. Kartičky jsou ve Wordu s 6 úkoly pro nevěstu plus prázdné rámečky, kde si můžete přidat další úkoly dle libosti. Po splnění všech úkolu jsme jí pak dali společný dáreček a zarámovaný Certifikát budoucí manželky, kde jsme se všichni podepsaly.

certifikát manželky pro nevěstu za splněné úkoly
Certifikát za splnění úkolů, který si můžeš stáhnout.

Tipy na úkoly:

Sehnat kondom.
Zatančit sexy taneček.
Vyfotit se s barmanem.
Nechat se pozvat na drink.
Objednat si drink v cizím jazyce.
Koupit drinky a všechny je někomu prodat.
Vyfotit se s nejhezčím chlapem v místnosti.

Namíchat si na baru sama drink nebo si načepovat pivo.
Sundat si kus spodního prádla aniž by odešla z místnosti.

Přidat tam můžete jakýkoliv další úkol pro nevěstu už ze zmíněných aktivit např. namalovat portrét partnera, složit puzzle, módní přehlídku nebo odpovědi na otázky, jak se s budoucím manželem znají.

úkoly pro nevěstu na rozlučku
Kartičky s úkoly pro nevěstu, které si můžeš stáhnout k vytištění

25. Hádání obvodu hrudníku nevěsty

Další rychlá hra, ke které stačí provázek a nůžky. Všichni, kromě nevěsty, si ustřihnou kousek provázku o takové délce, o které si myslí, že je obvod hrudníku nevěsty. Nevěsta si pak jednotlivé provázky proměří. Vyhrává ta, která je nejblíže.

26. Uhodni věk nevěsty

Tuhle hru může připravit nevěsta nebo organizátorka rozlučky. Stačí k tomu pár fotek nevěsty v různém věku, které se můžou dát např. na nástěnku nebo jen tak na stůl. Ostatní budou mít za úkol uhodnout, kolik let jí na fotce je. Vyhrává ten, kdo má nejvíce správných odpovědí.

27. Co máš ve své kabelce

Odhalte tajemství obsahu svých kabelek. Někdy se do nich vleze více, než by člověk řekl. Každá dostane kartičku se seznamem věcí a bodovým ohodnocením (jednu takovou si můžeš stáhnout v PDF na konci článku nebo se inspirovat pro vlastní výrobu) a odškrtává si položky, které ve své kabelce má. Pak si všechny body sečtou a vyhrává ta, která má nejvíce bodů.

Narazila jsem i na variantu s mobilním telefonem, tedy že se sbírají body za to, co má kdo v telefonu (od aplikací po fotky), ale dle mého názoru by měl telefon při této příležitosti sloužit jen k focení než do něj čučet v rámci hry.

hra na rozlučku co máš v kabelce
Hrací karta, kterou si můžeš stáhnout k vytištění.

Mrkni taky na Pinterest, kde najdeš inspiraci na uvedené hry.

Šablony ke stažení:

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂