sesit_ruka_s_propiskou_planovani
Inspirace, Inspirace a tipy

Pomocníci pro svatební plánování

Někdo si vystačí s papírem a tužkou, někdo zase potřebuje mít vše na jednom místě. Co ti může pomoct při svatebním plánování najdeš v tomto článku.

Kam všechny ty poznámky napsat

Při plánování svatby budeš zahrnuta spousty informací, které je potřeba mít někde pohromadě zaznačené od seznamů hostů, písniček, jídla, termínů schůzek až po kontakty na dodavatelé jako fotograf, DJ nebo kapela, místo svatby, matrika apod.

Já jsem diářový typ, vášnivý odškrtávač seznamů a výrobce excelovských tabulek. Všechny tyto nástroje hrály důležitou roli i při plánování naší svatby. Diář, který používám celoročně mi posloužil pro poznačení termínů, v tabulkách jsem si vytvořila všechny seznamy, rozpočty i zasedací pořádek. A posledním pomocníkem byl sešit A4, do kterého jsem si psala a zakládala vše ostatní, co se svatbou souviselo, každá stránka k jednomu tématu a souhrn na úvodní stránce, abych si tam mohla dát fajfku, že je splněno.

Nebylo to úplně ideální, protože jsem všechny důležité informace neměla pohromadě a sebou na schůzky jsem nosila jen klasický diář, kde bylo málo místa pro poznámky a ten jsem zaplnila po první schůzce na místě svatby.

Když chceš mít vše na jednom místě

Když chceš mít všechny informace pohromadě, skvěle ti poslouží svatební diář, který je vyroben přímo na míru svatebnímu plánování.

Ve Svatebním diáři Smart o velikosti A5 na 248 stránkách najdeš nejen klasický diář, ale taky záložky pro jednotlivé fáze příprav, praktické informace a rady a spoustu prostoru pro vlastní poznámky.

Tématické rozdělení Svatebního diáře Smart:

 1. Stanovení termínu, harmonogram příprav a kalendář
 2. Místo pro obřad, hudba
 3. Rozpočet
 4. Seznam hostů, svědci a dary pro svatební hosty
 5. Svatební oznámení
 6. Oblečení a svatební doplňky pro nevěstu a ženicha
 7. Fotograf a kameraman
 8. Restaurace, svatební menu a výzdoba
 9. Afterparty a výzdoba
 10. Svatební dort a koláče
 11. Snubní prsteny
 12. Kadeřnice, vizážistka, manikérka
 13. Květiny
 14. Doprava a řidiči
 15. Seznam svatebních darů
 16. Organizace svatebního dne
Tématické rozdělení diáře pomůže myslet na všechno, co k svatbě patří

Co se mi na diáři líbí

Vzhledově má Svatební diář praktickou velikost, která se vejde skoro do každé kabelky (do plesového psaníčka bohužel ne). Třešničkou na dortu je pak možnost vybrat si barvu přední strany, konkrétně ze 7 barev.
V zadní části diáře je užitečná kapsa na vizitky nebo letáčky dodavatelů z veletrhu, kteří tě zaujali.

Výběr přední strany podle tvého gusta

Fajn jsou jednotlivé záložky s piktogramy, takže odpadá nutnost listovat všemi stránkami, než najdu, co potřebuji.

Pro rychlou orientaci oceníš praktické záložky

Co se mi moc libí, jsou určitě rady, praktické informace a příklady, např. harmonogram příprav s check-listem, příklady rozpočtů, tipy na jídla k svatebnímu obědu, seznam na fotografie se svatebčany, tabulka na rozpočet apod.

Samotnou mě mile překvapila reakce mého muže, když jsem si diář koupila k prostudování, potom co jej prolistoval, sám prohlásil, že je to super. Tohle prostě můžu doporučit jako praktického pomocníka každé nevěstě, která chce mít všechny poznámky, seznamy a kontakty pořád po ruce.

Mimochodem je to i skvělý tip na dárek pro všechny, kteří ti chtějí pomoct s přípravou svatby – manžel, svědkyně, kámoška nebo maminka.

Proč si pořídit Svatební diář

 • obsahuje vše, na co by žádná nevěsta neměla zapomenout
 • všechny poznámky a termíny na jednom místě
 • praktické rady a informace k svatebním přípravám
 • ušetří ti spoustu času
 • přehledné záložky
 • ideální velikost do kabelky

Zaujal tě Svatební diář? Můžeš jej zakoupit přes odkaz níže a zároveň podpoříš i tvorbu těchto stránek pro všechny nevěsty.

Svatební diář Smart

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂