pastelky_dite
Inspirace, Inspirace a tipy

Jak zabavit děti na svatbě

Budete mít děti na svatbě a nevíte jak je zabavit? Mrkni se na tento článek a inspiruj se, jaké jsou možnosti zábavy pro malé svatebčany.

Malí svatebčané

Děti na svatbě – pro někoho vrchol roztomilosti, pro jiného noční můra. Za mě děti určitě ano, přece jen patří ke svatebčanům a pokud sami nechtějí své ratolesti nechat doma, aby si odpočinuli (někdy je to opravdu potřeba a svatba je dobrá záminka) a nejste-li zrovna rodiče-novomanželé (dítě prostě s sebou vzít musíte), nevidím důvod nutit své přátele a rodinu chodit bez dětí (ale to je můj názor a nemusíš to vidět stejně).

Jak teda malé svatebčany na svatbě zabavit? V prvé řadě není úplně tvoji povinností vymýšlet každému program – dej jim trochu prostoru pro vlastní fantazii. Jestli to ale chceš pro svůj dobrý pocit, že jsi pro ně něco udělala, na následujících řádcích najdeš pár tipů.

Především záleží v jakém věku děti jsou a kolik jich na svatbě je. Pokud jde o malé piškoty do dvou let, v lepším případě svatbu ti nejmenší celou prospí a ty starší stejně budou nahánět rodiče. U větších od těch 3 let už je potenciál, že se zabaví sami a když je jich více jak jeden, což je určitá výhoda, pohrají si mezi sebou. Sami jsme měli na svatbě 11 dětí různých věkových kategorií včetně naší roční dcery a užili jsme si to my i oni.

Dětský koutek nebo dětské hřiště

Samozřejmě nebudeš vybírat své vysněné místo jen podle toho, jestli disponuje dětským koutkem nebo rozsáhlým dětským hřištěm, ale jestli takové místo máš, tak je to pro dětské hosty určitě benefit číslo jedna.

Hračky z domu nebo od přátel

Dětský koutek na místě není, ale místo pro improvizovaný koutek by se našlo. Tak v tom případě můžeš vzít nějaké hračky z domu nebo požádat přátele s dětmi, jestli by hračky nezapůjčili. Vhodné jsou například kostky (ne lego!), velké puzzle (nemyslím tím 1000 dílků), panenky, autíčka, vkládačky, dětské knížky nebo stolní hry (tady si stáhneš svatební pexeso).

Ale upřímně, nemaluj si, že ty hračky vydrží celou dobu ve „svém“ koutku a nebudeš o ně zakopávat všude jinde. Druhé riziko je poztrácení dílků a součástek nebo jejich rozbití. Vše samozřejmě zvol podle věku. Můžeš taky spoléhat na rodiče, kteří sebou vozí vlastní hračky pro děti 🙂

Pastelky, papír a omalovánky

Jestli je možnost nějakého společného stolečku pro děti, umístěte tam pastelky a papíry nebo omalovánky. Případně je můžeš rozdat na místa, kde děti sedí spolu s malými pastelkami, které stojí pár korun. Můžeš si taky tady stáhnout svatební zábavníček s úkoly.

Barvy na obličej

Tady už to chce někoho, kdo je ochotný děti hezky namalovat – rodič nebo starší dítě. Jednoduché základní barvy na obličej, které vypadají jako voskovky jsem sehnala v papírnictví snad za 60 Kč.

Bublifuky

Děti milují bubliny a minimálně na pár chvil je foukání bublin zabaví. Skvělý bublifuk bez fleků, který jsem využila na svatbě i doma je tento. Existují i různé nástavce pro velké bubliny.

Hudba

Neznám ve svém okolí malé dítě, které by rádo netančilo. Až začne hrát hudba, tak budou děti řádit na parketu (a je jim jedno jestli hraje Kája Gottů nebo tvrdej rock), dokud nepadnou únavou.

Animační program a další

Nechceš-li nic ponechat náhodě a děti mít jasně pod kontrolou, můžeš zařídit animační program jako klauny, balónkovou show, skákací hrad či paní na hlídání. Vymyslet se dá i tematická hra na sbírání informací od svatebčanů, hledaní pokladů, můžeš z nich udělat svatební fotošpiony (kartičku najdeš tady) apod. Fantazii se meze nekladou, omezuje tě jen rozpočet.

Každé dítě je jiné a hlavně čím je menší, tím kratší dobu vydrží u jedné aktivity, byť by byla sebelepší. V nouzi nejvyšší budou koukat znuděně do mobilu nebo tabletu, ale budou v klidu.

nudici_se_divky_na_svatbe

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂