Inspirace, Svatební hry

12 tipů na svatební hry

Hry na svatbě – pro někoho nepostradatelná položka v harmonogramu dne a pro jiné noční můra. Jestli patříš k první skupině, tak jsi tady správně, protože v tomhle článku najdeš inspiraci hned na několik známých i méně známých svatebních her.

Zapojte všechny svatebčany

Jestli chceš do svatební zábavy zapojit co nejvíce svatebčanů, tak tyhle hry jsou ideální. Nezapomeň i na drobnou odměnu pro výherce.

Praskání balónků aneb hra na včeličky

V této svatební hře spolu soutěží dvě smíšená družstva (muži a ženy) statečných „dobrovolníků“, každé minimálně o 6 členech. Dále jsou potřeba provázky o délce alespoň 1 m a nafukovací balonky, které si nafouknuté pomocí provázků všichni soutěžící upevní kolem pasu a umístí na záda. Poslední rekvizitou jsou 2 židle, které se postaví několik metrů před soutěžící týmy.

A hra může začít. Svatebčané v týmech stojí za sebou. První v řadě vyběhne k židli, o kterou se opře a druhý za ním s cílem prasknout jeho balónek, ale nesmí použít ruce ani nohy. Nezbývá mu tak nic jiného, než využít tlak svého těla a prasknout balónek pomocí různých pohybů. Až balónek praskne, vymění se u židle a přichází další soutěžící v řadě „zbavit“ jej jeho balónku. Hráč bez balonku se přesune na konec fronty svého týmu.

V této hře jde o rychlost a určitou „kreativitu“. Vyhrává tým, který je jako první bez nafouknutých balónků. Odměnit je můžete třeba čokoládovými medailemi nebo lahvinkou pro celý tým.

Osobně zažito na jedné svatbě kamarádky jako pozorující svatebčan. Pobavili jsme se všichni 🙂 Jako většina her se hodí do pozdějších hodin, kdy už je atmosféra uvolněnější. Pro lepší představu se mrkni na videa.

Balónkový tanec

Svatební hra pro soutěživé jedince, kteří rádi „tančí“ a nevadí jim pošlapané nohy. Potřeba jsou nafukovací balónky, provázky, hudba a několik párů z řad svatebčanů. V každém z tanečních párů si jeden z nich přidělá provázkem na nohu balónek. Spustí se hudba, začne se tančit a mise je jasná – popraskat balonky všem ostatním a zároveň uchránit ten svůj. Vyhrají ti, kterým zůstane nafouknutý balónek.

Ovocný tanec

Další známá hra, ke které stačí vybrat několik tanečních párů, ovoce v podobě pomeranče nebo jablka a hudbu. Každý pár si umístí mezi čela např. jablko a tancuje do rytmu hudby, který je pro větší zábavu dobré měnit, s cílem udržet jablko co nejdéle. Komu ovoce spadne, ten z hry vypadává a vyhrává pár, který jej udrží nejdéle.

Vlaštovky

Tady se zapojí opravdu všichni svatebčané a jediné, co je potřeba, je rozdat mezi ně papíry a tužky. Možnosti zadání jsou hned 3:

  • napsat přání novomanželům,
  • uvést službu, kterou můžou pro novomanželé udělat (např. hlídání děti, vzít na výlet, pozvat na večeři, umýt okna, apod.) včetně podpisu, aby si to pak nerozmysleli :-),
  • popsat vtipný zážitek s novomanželi nebo jedním z nich.

Z papíru pak poskládají vlaštovku, které se shromáždí na jedno místo. Nevěsta s ženichem mají za úkol vlaštovky házet např. skrz obruč nebo do velkého koše (proutěný nebo na prádlo). Ty vlaštovky, které proletí obručí nebo přistanou v koši se rozbalí a přečtou nahlas. V případě úkolů se svatebčané zavazují jej novomanželům splnit.

barevné metalické nafukovací balonky s provázky

Balónky najdou ve svatebních hrách široké využití
Zdroj: Pexels.com

Sestřelování balónků

Pro tuto svatební hru jsou potřeba balónky naplněné héliem, provázky, papíry, tužky a šipky s ostrým hrotem. Mezi svatebčany se rozdají papíry, kde napíšou službu, kterou mohou novomanželům splnit, tak jako u výše zmíněných vlaštovek. Papírky se pak sesbírají a připevní na nafouknuté balónky umístěné u sebe v jednom prostoru.

Nevěsta s ženichem dostanou do rukou určitý počet šipek a z dostatečné vzdálenosti se snaží strefit a prasknout balónek. Přání u sestřelených balónků pak musí svatebčané splnit.

Poznávání písniček

Tady si přijdou na své milovníci hudby a zapojit se můžou všichni. Dopředu si připrav seznam známých písniček různých interpretů a žánrů včetně jejich hudebních ukázek. Svatebčané se rozdělí do dvou týmů a jejich úkolem bude uhodnout a říct název písničky nebo jméno interpreta případně obojí. Vše by měl sledovat a vyhodnocovat pečlivý rozhodčí, který za každou uhodnutou písničku přidělí týmu bod. Vyhrává tým s větším počtem bodů.

V hlavní roli ženich a nevěsta

V těchto hrách jsou hlavními aktéry ženich a nevěsta, případně několik dobrovolníků z řad svatebčanů. Jde tak zejména o inspiraci pro svědky, kteří chystají svatební zábavu jako překvapení pro novomanželé. Ale pozor – jenom pokud si to opravdu přejí, ne každý na to prostě je, a tak se předem ujistěte, že jim tím naopak nezkazíte náladu.

Poznej poslepu svého partnera

Taková svatební klasika – zkouška pro ženicha a nevěstu, jestli se poznají i poslepu podle jednotlivých částí těla. Nejčastěji ženich poznává nevěstu podle kotníku, lýtka nebo dlaní. Nevěsta naopak hledá svého ženicha podle zadku, hlavy nebo dlaně.

Princip hry je pro oba stejný. Jednomu z novomanželů se zavážou oči šátkem a mezi svatebčany se vybere několik dobrovolníků (čím víc, tím delší hra bude).

Při pátrání ženicha po nevěstě se k ní vyberou další ženy a pro větší zábavu mu tam nezapomeňte přihrát i jednoho muže. Pak se všichni usadí na židle a organizátor přivede ženicha před k žide a vysvětlí mu, podle čeho má nevěstu poznat.

Stejně tak nevěstě se zavážou oči, k ženichovi se vybere několik mužů, klidně i nějaká žena a ti se postaví do řady vedle sebe (v případě poznávání podle hýždí), pokud zvolíte jinou část těla, můžou také sedět na židlích. Nevěstu organizátor přivede před nastoupené dobrovolníky, vysvětlí podle čeho hledat a zábava může začít.

Pozná ženich svou vyvolenou podle kotníku?
Zdroj: Pixabay.com

Cesta vajíčka

Test zručnosti pro nevěstu, která má za úkol protáhnout ženichovými kalhotami „syrové“ vejce z jedné nohavice do druhé, aniž by se rozbilo. Vtip je v tom, že vejce vůbec syrové není, mělo by být vařené, ale to samozřejmě nevěsta nesmí vědět. Může se to pojmout jako sólo jen pro novomanželé nebo jestli jsou soutěživé typy, vyberte z řad svatebčanů ještě další pár a hrajte na rychlost.

Poznávání předmětů poslepu

Opět úkol pro nevěstu, kde je potřeba několik rekvizit ideálně takových, které tvarem připomínají „mužskou chloubu“. Mezi takové patří např. salátová okurka, banán, šroubovák, skládací deštník, pumpička na kolo, tvarovací balónek, láhev a klobása. Ale použít lze i jakýkoliv předmět denní potřeby.

Nevěstu moderátor odvede do vedlejší místnosti a zaváže ji šátkem oči. Z řad svatebčanů se vybere několik mužů, kteří se postaví do řady, vyberou si po jednom z připravených předmětů a drží je v natažených rukou před sebou. Jako malé „překvapení“ by měl poslední stát ženich s teplou klobásou (nebo alespoň ne zrovna vytaženou z lednice). Moderátor postaví nevěstu před muže, vysvětlí princip hry a jde se poznávat.

Hledání kolíčků

Rychlá hra, pro kterou jsou potřeba jen 3 kolíčky na prádlo a šátek. Nevěsta s ženichem si dají souboj, kdo z nich rychleji najde poslepu všechny 3 kolíčky umístěné na partnerovi, které mohou být kdekoliv na těle a oblečení.

Výměna rolí – chlapská práce nevěstě a ženská práce pro ženicha

Při téhle hře se ukáže, jak se dokážou novomanželé poprat s činností typickou pro opačné pohlaví. Většinou tak dostává ženich za úkol přebalování panenky (nezapomeňte pořádně „nadělit“ do plínky – samozřejmě čokoládu nebo nějaký hnědý krém, ne originál :-)). Nevěsta se může předvést při sekání dříví nebo zatloukání hřebíku.

Poznávání ženicha podle zvuku

Úkolem nevěsty bude poznat svého manžela podle zvuku zvířat. Mezi svatebčany se vybere minimálně 6 mužů, kteří se postaví do řady, kde na konci bude stát ženich. Nevěsta se o něco dál posadí na židli zády k nim. Moderátor má v rukou předem připravený určitý počet kartiček s názvy zvířat. Každý muž si postupně vylosuje jedno zvíře, které musí předvést a nevěsta podle hlasu musí říct, jestli jde o jejího manžela nebo ne.

Na video s touhle hrou jsem narazila náhodou a dost mě pobavila, pro představu se na něj koukni tady.

Další tipy na svatební hry

Mrkni se i na ostatní tipy pro svatební zábavu, které tady najdeš:

Nezapomeň, že cílem svatebních her není jimi vyplnit celý volný čas, ale rozproudit a uvolnit atmosféru. Stačí tak vybrat 1 – 3 hry, které „nasadíte“ podle nálady na místě a možná ve finále zjistíte, že ani nebudou potřeba.

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂