Inspirace, Inspirace a tipy

4 tipy, jak nosit zásnubní prsten po svatbě

Zásnubní prsten a tvoje “ANO” je tím prvním krokem k manželství. Najednou je tu svatba a na tvé ruce přibude další významný prstýnek, tentokrát snubní. Co ale dělat se zásnubním prstýnkem po svatbě? V článku najdeš 4 způsoby, jak jej nosit.

Zásnubní prsten před svatbou

Po žádosti o ruku patří zásnubnímu prstenu čestné místo na prsteníčku levé ruky. Proč ale právě tam? Předkové věřili, že je tento prst propojený se srdcem tzv. žílou lásky neboli vena amoris. Vědecky je sice dokázáno, že žádná taková žíla není, ale tradice zůstává dál, protože jak se říká, levá ruka je blíže k srdci.

Zásnubní prsten po svatbě

Svatební přípravy jsou v plném proudu a tebe napadá, co dělat se zásnubním prstýnkem během obřadu a po svatbě, když jeho místo má nahradit snubní prsten. Určitě nemusíš propadat panice a schovávat ho hned do krabičky. Možnosti, jak zásnubní prsten nosit, jsou hned čtyři.

Společně na jednom prstu

Oba prsteny si necháš na prsteníčku levé ruky, kdy jako první bude snubní a na něm zásnubní prstýnek. V tomto případě je dobré vybrat si snubní prsten v podobném stylu, aby spolu ladily. Na obřad si zásnubní prsten buď sundej nebo přesuň na jiný prst.

Zásnubní a snubní prsten na jednom prstu by měli spolu ladit
Zdroj: Photo by Kendall Scott on Unsplash

Oba na jedné ruce

Chceš dodržet tradici levé ruky, ale prsteny se k sobě nehodí nebo jen nechceš nosit oba na jednom prstu? Tak pro zásnubní prstýnek zvol prostředníček na levé ruce a snubní nechej na prsteníčku.

TIP: Jste ve fázi výběru snubních prstenů? To se ti určitě hodí pár užitečných rad, na co se před jejich nákupem zaměřit.

Každý na svém prsteníčku

Dva prstýnky na levé ruce jsou už pro tebe moc? Přenechej levý prsteník snubnímu prstenu a zásnubní přestěhuj na prsteníček pravé ruky.

Každý prsten má své místo na prsteníčku
Zdroj: Photo by Ömürden Cengiz on Unsplash

Dva v jednom

Poslední možností je najít si šikovného zlatníka a nechat si vytvořit originální kousek snubního prstenu, do kterého bude zakomponovaný i zásnubní prstýnek. Dodržíš tak tradici a oba budou na svém čestném místě.

Nechej si vyrobit originální snubní prstýnek spolu se zásnubním
Zdroj: Image by Pexels from Pixabay

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂