klaunska_paruka_nos_trubka_konfety
Inspirace a tipy, Svatební hry

Svatební hra Pytel plný překvapení

Co vše ukrývá tajemný pytel a kdo bude mít nejbláznivější model? Do této hry můžete zapojit všechny svatebčany a o zábavu nebude nouze.

Tuto hru jsme poprvé hráli na svatbě kamarádky a fakt nás bavila, protože nebyla ještě tak profláknutá jako například svatební tombola nebo novomanželský kvíz.

Co je na hru potřeba?

Do velkého pytle (jutový nebo klidně igelitový) nasbírat co nejvíce bláznivého oblečení a doplňků, které si pak budou účastníci hry oblékat. A to minimálně ve dvojnásobném počtu, než je počet svatebčanů (i kdyby se neměli zúčastnit všichni), aby na každého vyšly alespoň dva kousky.

Hodí se tam například košile, trička, kravaty, zástěry, čepice a klobouky, šály, rukavice, šaty, plavky, kraťasy, sukně, paruky, korále, korunky, rohy, boa, brýle, dětské bryndáky, žabky, plavecké vybavení jako ploutve a brýle, kabát, vesty, klaunské nosy, masky apod. Prostě cokoliv, co se dá obléci.

Dále je potřeba hudba. Ať už ji pouští DJ nebo pokud není, tak se toho ujme například svědek, který bude pouštět a zastavovat hudbu na notebooku.

Pak už jen nějaký předmět, který si budou mezi sebou hráči předávat – třeba míček nebo cokoliv, co bude po ruce.

Kdy začít hrát?

Jako skoro u každé svatební hry ideálně později večer, kdy už je uvolněná atmosféra a je tak větší pravděpodobnost, že se zúčastní co nejvíce svatebčanů. Délka hry záleží na počtu hráčů, ale zabere přibližně 15 až 20 minut.

Jak se hra hraje?

Účastnící utvoří kruh a uprostřed kruhu je jeden dobrovolník (nejlépe svědek), který má u sebe pytel s věcmi. Pokud hraje hudba, hráči se vlní do rytmu, předávají si v kruhu např. míček, dokud hudba nepřestane hrát. V tuto chvíli, komu zůstane míček v ruce, ten si jde něco “ulovit” z tajemného pytle a danou věc si musí na sebe obléci.

Takto hra pokračuje celou dobu, dokud nejsou všechny věci z pytle pryč. Důležité je načasování, kdy se hudba vypíná, aby na každého vyšel nějaký ten módní kousek.

Nezapomeňte pak na společné foto.

Líbil se ti tento článek? Budu ráda, když o něm dáš vědět dalším nevěstám 🙂